Kolejny Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego za nami

12 i 13 maja 2012 w Spale odbył się kolejny Jarmark Antyków i  Rękodzieła Ludowego. Po raz pierwszy była to dwudniowa impreza .
Sprawdził się pomysł, aby w podczas Jarmarku promować największe atrakcje turystyczne powiatu tomaszowskiego , Tomaszowa i gminy Inowłódz.
Promowały się też Centralny Ośrodek Sportu w Spale, Lokalna Organizacja Turystyczna w Spale i Tomaszowska Okrąglica.
Nie zabrakło również prezentacji dorobku kulturalno-rozrywkowego przygotowanego przez Dzielnicowy Ośrodek Kultury z Białobrzegów, OK. „TKACZ” i Młodzieżowy Dom Kultury na specjalnie przygotowanej scenie w namiocie. Wystąpiły również „CEKINKI” , młodziutki zespół folklorystyczny z Brzustowa gmina Inowłódz.
Nie zabrakło tez zacnych gości , którzy systematycznie odwiedzają Spalski Jarmark, tym razem obecni byli aktor Zbigniew Buczkowski, red. Michał Fajbusiewicz , którzy chętnie rozdawali autografy.
Nowym zwyczajem jest zapraszanie gospodyń z KGW z terenu powiatu tomaszowskiego. Tym razem były panie z Wykna gmina Będków. Na swoim stoisku zrobiły furorę pierogami, młodą kapustą, kotletami mielonymi, wędlinami, ciastami.
Nie lada atrakcja były warsztaty garncarskie prowadzone przez Panią Agnieszkę Wieloch. Każdy mógł spróbować swoich sił przy prawdziwym kole garncarskim napędzanym własnymi siłami nóg.
W niedzielny poranek rozstawali swoje stoisko goście z odległego Wilna sprzedający tradycyjny chleb litewski.
Tradycyjnie patronat nad Jarmarkiem objął Tomaszowski Informator Tygodniowy, Dziennik Łódzki oraz Radio FAMA.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję , która odbędzie się w dniach 7-8 lipca br. Na relację fotograficzną zapraszamy do Galerii. Do zobaczenia na Jarmarku.

Jarmark Spalski