Greckie smaki na Spalskim Jarmarku

„Greckie smaki na jarmarku”
Kolejny spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego z minionej niedzieli można udać do udanych. Sporo jego uczestników dojechało specjalnym pociągiem ( Projekt Gminy Inowłódz i partnerów pod nazwą „Pociąg do przyrody”).
Niektórzy już w sobotę, zostając w Spale na nocleg, jak na przykład redaktor Wojsław Rodacki, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników „Globtroter”, Honorowy Ambasador Spały, z którym za jego namową przyjechała grupa jego przyjaciół. Pierwszy raz na jarmark przyjechał bezpośredni importer naturalnej żywności z Grecji, działający pod nazwą Oliwowo.pl. Przywiózł kilkanaście rodzajów przetworzonych oliwek i pomidorów, różne sery, bogate gamę przypraw, słodycze w tym chałwę, sosy. Powiedział nam, że jest zadowolony z przyjazdów do Spały i będzie tu wracał. Ciekawie prezentowało się stoisko Stowarzyszenia „Unikat – Przyjazna Gmina” z Ostrołęki. Panie z grupy „Radosna Twórczość” prezentowały się w ludowych strojach kurpiowskich i oferowały wyroby rękodzieła ludowego. Na stoisku było dużo materiałów promocyjnych kurpiowszczyzny.
W samo południe na centralnym miejscu jarmarku zagrał tomaszowski zespół „Retro” w składzie: Kazimierz Krotosz, Mirosław Moskwa, Tadeusz Sil i Jerzy Sil. Muzyków grających stare przeboje natychmiast otoczył wianuszek słuchaczy, a do futerału gitary wpadały datki. Znaleźli się odważni, którzy tańczyli obok grających.
W sierpniu jarmark dwudniowy. 14.08 (niedziela) i 15.08 (święto).